Diş Teli Çeşitleri


Diş Teli Çeşitleri

Metal Diş Telleri – Klasik Diş Teli Çeşitleri
Günümüzde yaygın olarak kullanılan metal braketler, geçmişteki braketlere göre daha komforludur  ve daha yüksek kaliteli paslanmaz çelik teller kullanılmaktadır. Bu teller diş, dişeti dokuları ile son derece uyumludur ve doku dostu materyallerdir.

Invisalign – Görünmez Diş Teli Çeşitleri
Clear-Aligner, invisalign, orthoclear telsiz ortodonti teknolojisi sayesinde çapraşık dişler diş teli kullanılmadan görünmeyen şeffaf plaklar ile düzeltilebilmektedir.

İçten Takılan Diş Telleri – Lingual Diş Teli Çeşitleri
Lingual ortodonti, braketlerin dişlerin ön yüzeyi yerine, arka yüzeyine yapıştırılması suretiyle onların tamamen görünmez olmasını sağlayan bir tekniktir.

Seramik Diş Telleri – Beyaz Porselen Diş Telleri
Seramikten yapılan bu braketler şeffafdır ve daha az görünürler. Bu özelliklerinden dolayı yetişkin hastalarda ya da gençlerde çok tercih edilmektedir. Daha az görünmelerine rağmen metal braketlere göre daha kırılgan olmalarından dolayı kullanırken  daha dikkatli olmak gerekir. Beyaz diş teli veya porselen diş teli olarakta adlandırılırlar.

Diş Teli Uygulama Örnekleri

Altın Diş Telleri
Doku dostu olup, anti-alerjiktir. Sökülmesi kolaydır. Maliyetleri yüksektir.

Damon Diş Telleri:
Telin braket içinde ileri – geri kaymasına izin veren bir sistemdir. Damon braketlerinde elastik ya da çelik bağlar kullanılmaz.

Çocuklar İçin Renkli Diş Teli Çeşitleri
Çocuklar için diş teli takmayı sevdiren, renkli seramik braketlerden yapılan daha çok çocukların isteyerek kullandığı özenle hazırlanan diş teli çeşitlerindendir. Renkli diş telleri genellile 16 yaşından küçük olan hastalarda %100 olarak dişlerin ortodontik düzeltmesini sağlamada kullanılan estetik diş ortodonti hekimliği tedavilerinden bir tanesidir.

Diş Teli Çeşitleri ile Benzer Yazılar:

10 Şubat 2012 Saat : 10:40

“Diş Teli Çeşitleri” için 3 Yorum

 1. merve coşar diyor ki:

  en ucuz diş teli ne kadar gülmekten bile utanıyorum dişlerim yüzünden

 2. çiğdem yılmaz diyor ki:

  merve ben de bugün araştırdım
  600 lira metal olanlar a tipi reçete die satıolar, tabii doktorun önerecek. ben katip çelebi üni de taktıracağım. 3 taksitle de oraya ödeme yapacağım tedavi sürecinde. şeffaf olanlar ise 1000 tl

 3. Ayfer Metin diyor ki:

  Merhabalar,

  Ben Hollanda’dan Ayfer Metin. Bu yaz Istanbula gelip alt ve ust dislerime gorunmeyen dis telleri taktirmak istiyorum. Acaba bunun fiyati ne kadardir? Bu konu hakkinda beni bir zahmet bilgilendirirseniz cok sevinirim.

  Saygilarimla.

Diş Teli Çeşitleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Kategoriler

Arşivler